Lokys (angl. Bear)

Prekiautojas vertybiniais popieriais, kuris tikisi, kad vertybinio popieriaus rinkos kaina kris. [1]

Toks pavadinimas išlikęs dar iš tų laikų, kai lokių kailių pirkliai pardavinėdavo savo prekes dar nenušovę meškų. Vėliau makleris, parduodantis akcijas, kurių dar neturi, buvo lyginamas su lokiu. Kadangi XVIII amžiuje buvo labai populiarios bulių ir lokių kovos, bulius tapo priešingybės lokiui simboliu – makleriu, tikinčiu, kad akcijų kaina kils. Žr. bulius .

Pavyzdys

Paprastai žmogus yra akcijų savininkas tol, kol jas parduoda kam nors kitam. Šiuo atveju investuotojas parduoda akcijas jų dar nenusipirkęs.

Įvykių eiga galėtų būti tokia: tarkime, iš savo finansų tarpininko pasiskolinate 10.000 bendrovės "X" akcijų ir tuoj pat jas parduodate, gaudamas už kiekvieną akciją po 2 litus. Iš šio sandorio jūs gaunate 20.000 litų. Tada laukiate, prognozuodamas, kad bendrovės "X" akcijų kursas kris. Be abejo, jums vėl reikia pirkti 10.000 akcijų, kad grąžintumėte skolą savo finansų tarpininkui. Po dviejų dienų bendrovės "X" akcijų kursas nukrenta iki 1,80 lito už akciją. Tada perkate 10.000 akcijų už 18.000 litų ir grąžinate minėtas akcijas skolintojui.

Jūsų spekuliacijos, protingai naudojantis akcijų kurso svyravimais, duoda jums 2000 litų pelno, atėmus paskolos palūkanas, kurias paskolos laikotarpiu mokėjote finansų tarpininkui. Žaisdamas tokį pavojingą žaidimą, investuotojas gali uždirbti įspūdingas sumas pinigų. Bet jis gali ir skaudžiai pralošti, jeigu kursas pakinta priešinga kryptimi, negu jis tikėjosi.

Iliustracijos

Lokio skulptūra Frankfurte, greta vertybinių popierių biržos. Lokio skulptūra Frankfurte, greta vertybinių popierių biržos.

Investuotojo ABC

Terminas “Lokys” apibūdintas šiame "Verslo žinių" išleistame iliustruotame žinyne.

Gauk nemokamą RINKŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai: