Taryba

Tarybomis vadinamos trys skirtingos Europos institucijos:

Europos Vadovų Taryba
Tai visų ES valstybių ir vyriausybių vadovų (t. y. prezidentų ir (arba) ministrų pirmininkų) susirinkimas, kuriame dalyvauja ir Europos Komisijos pirmininkas. Europos Vadovų Taryba renkasi keturis kartus per metus tartis dėl visos ES politikos ir aptarti padarytos pažangos. Tai aukščiausio lygio Europos Sąjungos politikos formavimo institucija, todėl jos posėdžiai dažnai vadinami aukščiausiojo lygio susitikimais.

Europos Sąjungos Taryba
Ši institucija sudaryta iš kiekvienos ES valstybės narės vyriausybės ministrų, dėl to anksčiau buvo vadinama Ministrų Taryba. Taryba reguliariai renkasi priimti išsamių sprendimų ir ES teisės aktų.

Europos Taryba
Ne ES institucija. Tai Strasbūre įsikūrusi tarpvyriausybinė organizacija, kurios tikslai – ginti žmogaus teises, skatinti Europos kultūrinę įvairovę ir kovoti su socialinėmis problemomis, pvz., ksenofobija ir netolerancija, ir kt. Europos Taryba buvo sukurta 1949 m., ir vienas iš pirmųjų jos laimėjimų – parengta Europos žmogaus teisių konvencija. Kad piliečiai galėtų naudotis toje konvencijoje nustatytomis teisėmis, Taryba įsteigė Europos Žmogaus Teisių Teismą. [1]Šaltinis: Europa.eu

Šis terminas apibūdintas Eurožargono aiškinamąjame žodyne.

Plačiau


Europa.eu

Šis terminas apibūdintas Eurožargono aiškinamąjame žodyne.

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai: