S

Sabotažas Tyčiniai piktavališki veiksmai (asmens, nesusijusio su draudimu, t. y. ne paties draudėjo, veiksmai), siekiant sutrukdyti įprastai įmonės veiklai, paslaugų tiekimui ir panašiai.
Salierų septoriozė Tai viena pagrindinių salierų liga, perduodama su užkrėsta sėkla. Dažniausiai ligos požymiai pasireiškia ant apatinių lapų ir lapkočių kaip nedidelės, netaisyklingos formos įvairaus atspalvio dėmės. Jos gali būti blyškios ar tamsaus atspalvio nei sveikų lapų audiniai. Pažeisti audiniai tamsėja, pasi...
Sąlyginė franšizė (išskaita) Apdrausto nuostolio dalis, kuri tenka draudėjui (apdraustajam), tik jei patirtas nuostolis neviršija draudimo sutartyje nustatyto franšizės dydžio. Jei nuostolis viršija sąlyginės franšizės dydį, draudimo bendrovė atlygina visą draudimo sutartimi apdraustą žalą, nemažinant išmokamos draudimo išmokos sąlyginės franšizės dydžiu.
Sąlyginis dirgiklis Dirgiklis, kuris asociatyviai susiejamas su nesąlyginiu dirgikliu ir kuris gali sukelti tokią pačią reakciją ar atsaką kaip ir nesąlyginis dirgiklis. Dar žr. klasikinė įtaka (angl. classical conditioning).
Salotų grybiniai puviniai Tai salotų, auginamų po priedangomis, liga. Įvairūs grybai, kurių skleročiai laikosi dirvoje, sukelia salotų šaknų kaklelio puvinį. Vėliau puvinys pereina ant pagrindinių lapų ir galutinai pažeidžia augalo šerdį.
Salotų mozaikos potyvirusas Tai salotų, auginamų po priedangomis, liga. Salotų mozaikos potyvirusas yra vienas svarbiausių salotų patogenų. Ligos simptomai labai priklauso nuo salotų tipo ir veislės, aplinkos sąlygų, kokiame augimo tarpsnyje pažeidžiami augalai. Sergančių augalų lapai būna mozaikiškai dėmėti arba ištisai pašvi...
Salotų netikroji miltligė Tai liga, kuri labiausiai pažeidžia salotas, auginamas šiltnamiuose. Plinta oru. Netikrąja miltlige salotos gali susirgti bet kuriuo augalų vystymosi tarpsniu. Iš pradžių lapų viršutinėje pusėje atsiranda neryškių, šviesiai žalių arba gelsvų, pailgų arba kampuotų dėmelių. Apatinėje lapo pusėje dėmės...
Samdomasis darbuotojas Asmuo, pagal sutartį su darbdaviu įsipareigojęs dirbti arba eiti tam tikras pareigas pagal darbovietėje nustatytą darbo tvarką ir gaunantis sulygtą darbo užmokestį.
Sąmokslas Slaptas susitarimas apgaulės tikslais. Draudimas nuo vagystės kartais neapima nuostolių, kylančių dėl sąmokslo su įmonės patikėtiniu – darbuotoju.
Sąnaudos Prekių gamybos, paslaugų teikimo metu sunaudotų ekonominių išteklių vertinė išraiška.