V

Vaiko draudimas Gyvybės draudimo produktas, kai periodiškai mokant įmokas kaupiama tam tikra suma vaiko ateičiai, kartu apdraudžiant draudėjo (pvz., vieno iš tėvų) gyvybę.
Vaismedinis lapsukis Tai obelų ir kitų vaismedžių bei vaiskrūmių kenkėjas. Vaismedinio lapsukio vikšrai graužiasi į pumpurus, vėliau minta voratinkliu sutrauktuose lapeliuose ir žiedpumpuriuose. Liepos mėn. išsiritę kitos kartos vikšrai vaisiuose išgraužia netaisyklingos formos duobutes. Kenkėjai plinta kasmet. Lapsukia...
Vaizdo perkėlimas Radijo reklamos kūrimo būdas, kai pasakojimas perkeliamas iš televizijos į radijo klipą.
Vakansija Laisva darbo vieta, kuriai užimti darbdavys ieško darbuotojo. Kitaip dar vadinama laisvu etatu.
Valandinis atlygis Darbo užmokestis už darbo valandą.
Valdymo įmonė Įmonė, kurios pagrindinė veikla yra pensijų fondų ar investicinių fondų valdymas.
Valdymo įmonės akcijų paketas Tiesiogiai ar netiesiogiai valdoma valdymo įmonės įstatinio kapitalo ar balsavimo teisių dalis, sudaranti ne mažiau kaip 1/10 įstatinio kapitalo ar balsavimo teisių arba leidžianti daryti esminį poveikį valdymo įmonės valdymui.
Valdymo komisiniai Valdymo įmonei mokamas atlygis už valdymo paslaugą. Valdymo komisinius gauna pensijų fondą valdanti įmonė.
Valdomas valiutos kurso svyravimas Kintamojo nacionalinės valiutos kurso režimas, kai centrinis bankas vykdo valiutos kurso koregavimo intervencijas į rinką, tačiau nepraneša nacionalinės valiutos kurso kitimo ribų, siekiamo valiutos kurso ir jo koregavimo orientyrų.
Valdžios sektoriaus deficitas Neigiamo valdžios sektoriaus balanso rodiklio absoliučioji vertė.