H

Hayekas, Friedrichas Augustas von Vienas žymiausių austrų ekonomikos mokyklos atstovų (1899–1992), bene sėkmingiausiai skleidęs laisvosios rinkos idėjas. Nobelio premijos laureatas (1974), išplėtojęs kapitalo, pinigų ir verslo ciklų teoriją, išsamiai išnagrinėjęs žinių reikšmę visuomenei ir spontaninės tvarkos veikimą.
Hausse „Hausse“ yra prancūzų kalbos žodis, reiškiantis „kilimą”. Terminas reiškia, kad akcijų kurso indeksas kilo daugiau nei dviem procentais. Žr. Baisse
Hedonizmas Etinė filosofijos teorija, gyvenimo tikslu ir didžiausia vertybe laikiusi malonumus, o žmogaus pasirinkimus vertinusi pagal tai, kiek malonių pojūčių suteikia vienas ar kitas veiksmas.
Hedžingas 1. Tai nepageidautino kainų svyravimo rizikos perdavimo pardavėjui metodas perkant ar parduodant išankstinius („fiučerinius“, angl. future) kontraktus vertybinių popierių biržose.
Hekšerio ir Oulino modelis Teorija, tarptautinę prekybą aiškinanti santykiniu pranašumu tarp šalių, gaminančių skirtingus produktus. Pasak šios teorijos, santykinis pranašumas atsiranda dėl skirtingų išteklių, kuriais disponuoja šalys.
Herbicidai Tai augalų apsaugos priemonės, skirtos kovai su piktžolėmis. Herbicidai yra įvairūs, jie skiriasi pagal cheminę sudėtį, patekimą į augalą, toksiškumą, veikimo trukmę ir kitas savybes.
Hibridinė energijos sistema Sistema, kurioje derinami energijos gamybos komponentai ir tokiu būdu užtikrinamas nuolatinis nenutrūkstamas energijos srautas.
Hierarchija Griežta žemesnio lygio pareigų (titulų, laipsnių) pavaldumo aukštesnio lygio pareigoms, titulams, laipsniams tvarka.
Hierarchinis sprendimo priėmimo būdas Sprendimo priėmimo būdas, kai apie tai, kurią prekę ar paslaugą pasirinkti, vartotojas sprendžia pagal kriterijus, išdėstytus pagal svarbą. Kiekviena alternatyva vertinama pradedant nuo svarbiausio kriterijaus.
Hiperinfliacija Itin užsitęsęs kainų lygio kilimas, piniginio vieneto vertės spartus praradimas. Hiperinfliacija dažnai apibrėžiama kaip daugiau kaip 50 procentų per mėnesį siekianti infliacija. Hiperinfliacijos priežastis – nuolatinė didelė pinigų emisija.