Konvertuojamoji obligacija (angl. Convertible bond)

Šis konvertuojamasis skolos vertybinis popierius turi ir obligacijos, ir akcijos savybių. Konvertuojamosios obligacijos savininkas yra paskolinęs emitentui, t.y. įmonei, pinigų sumą. Konvertuojamajai obligacijai visada nustatomas konkretus terminas, pavyzdžiui, 10-ies metų, ir šio termino metu obligacijos savininkas gauna palūkanas. Pati įdomiausia konvertuojamosios obligacijos savybė yra ta, kad savininkas gali ją konvertuoti į įmonės akcijas pagal iš anksto sutartą keitimo kursą.

Jeigu konvertuojamosios obligacijos savininkas dėl kokių nors priežasčių nenori konvertuoti skolos vertybinių popierių į akcijas arba apskritai pageidauja atsiimti savo paskolintus pinigus anksčiau negu pasibaigs terminas, jis gali parduoti konvertuojamąją obligaciją biržoje.

Lietuvoje tik kelios įmonės buvo išleidusios konvertuojamųjų obligacijų. Nepatyrusiam investuotojui gali būti sunku įvertinti konvertuojamosios obligacijos naudą. Tačiau konvertuojamoji obligacija iš tiesų yra puiki dviejų dalykų – saugių nuolatinių pajamų iš paskolos ir galimybės uždirbti iš akcijų kurso pokyčio – sintezė.

Neretai bendrovių, išleidžiančių konvertuojamuosius skolos vertybinius popierius, darbuotojai gali itin palankiomis sąlygomis įsigyti šių skolos vertybinių popierių.[1]Šaltinis: Investuotojo ABC

Terminas “Konvertuojamoji obligacija” apibūdintas šiame "Verslo žinių" išleistame iliustruotame žinyne.

Plačiau


Investuotojo ABC

Terminas “Konvertuojamoji obligacija” apibūdintas šiame "Verslo žinių" išleistame iliustruotame žinyne.

Gauk nemokamą RINKŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: