Obligacija (angl. Bond)

Skolos vertybinis popierius, patvirtinantis jo turėtojo teisę gauti iš obligaciją išleidusio asmens nustatytais terminais nominaliąją obligacijos vertę, metines palūkanas ar kitokį ekvivalentą arba kitas turtines teises. Tai – pastoviųjų arba kintamųjų palūkanų vertybinis popierius. Pagrindiniai obligacijos parametrai yra nominalioji vertė (nominalas), išpirkimo kaina (arba jos nustatymo taisyklė, jei ji skiriasi nuo nominalo), apmokėjimo data, atkarpos procentas ir palūkanų mokėjimo terminai.

Obligacijų rūšys: pagal emitentą yra valstybės obligacijos, jos užtikrintos šalies vyriausybės garantija (atitinkamai savivaldybių – su jų garantija); privačių įmonių obligacijos – įsipareigojimai, užtikrinti įmonės turto hipotekiniu užstatu, nekilnojamojo turto teisių perdavimu, pajamomis iš įvairių programų ir projektų; privačių įmonių obligacijos be specialaus užtikrinimo (corporate debentures).

Pagal terminą obligacijos būna su tam tikra nustatyta apmokėjimo data arba grąžinimo terminu (day of maturity) ir obligacijos be fiksuoto termino.[1]Šaltinis: Rūta Vainienė

Terminą “Obligacija” apibūdino Rūta Vainienė knygoje "Ekonomikos terminų žodynas"

Plačiau


Rūta Vainienė

Terminą “Obligacija” apibūdino Rūta Vainienė knygoje "Ekonomikos terminų žodynas"

Gauk nemokamą RINKŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai: