Beta koeficientas

Profesionalūs investuotojai valdo didelius investicijų portfelius, todėl nuolat bando įvertinti rinkos riziką. Akcijos rinkos riziką nusako beta koeficientas. Jis gali būti apibrėžiamas kaip akcijos kurso jautrumas bendroms akcijų rinkos tendencijoms.

Beta koeficientas atsako į klausimą, koks bus investuotojo akcijų kurso pokytis, kai visos akcijų rinkos pokytis yra X procentų.

Vidutinė visų vertybinių popierių rinkos rizika yra lygi 1. Tai reiškia, kad vienai akcijai, kurios beta koeficientas yra lygus 1, tenka vidutinė rinkos rizika. Akcija, kurios beta vertė lygi 1,5, yra jautresnė visos akcijų rinkos pokyčiams, ir tokios akcijos sisteminė rizika yra didesnė negu rinkos rizika. Investicija į tokias akcijas yra rizikingesnė, bet, kita vertus, sėkmės atveju ji gali duoti gerokai didesnį pelną.

Akcijos, kurios beta koeficientas lygus 0,5, kursas yra ne toks jautrus rinkos svyravimams, ir tokios akcijos rizika yra mažesnė negu visos akcijų rinkos rizika. Įmonių, jautriai reaguojančių į ūkinės veiklos ciklus, beta koeficientas dažnai būna aukštas, o stabiliau dirbančių įmonių beta koeficientas dažniausiai neviršija 1.

Banke laikomų pinigų beta koeficientas yra lygus 0. Daugelis institucinių investuotojų renkasi ir akcijas, ir nerizikingas, palūkanų duodančias investicijas. Kiekvienas investuotojas pats nusprendžia, kuris rizikos ir laukiamo pelno lygmuo jam yra priimtinesnis.[1]Šaltinis: Investuotojo ABC

Terminas “Beta koeficientas” apibūdintas šiame "Verslo žinių" išleistame iliustruotame žinyne.

Plačiau


Investuotojo ABC

Terminas “Beta koeficientas” apibūdintas šiame "Verslo žinių" išleistame iliustruotame žinyne.

Gauk nemokamą RINKŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: