Bitkoinas (angl. Bitcoin)

Decentralizuota, virtuali valiuta.

2009 m. bitkoinus sugalvojo nežinomas programuotojas ar programuotojų grupė, pasivadinusi „Satoshi Nakamoto“. Ši valiuta nėra padengta jokia kita valiuta, brangiaisiais metalais ar kitomis vertybėmis, o jos kursą nustato paklausa ir pasiūla.

Bitkoinų galima tiesiog įsigyti (tam reikia įdiegti specialią piniginę ar naudotis internetine pinigine, arba jų užsidirbti („išsikasti“) naudojantis vadinamąja lygiarangių (angl. peer-to-peer; P2P) technologija. Kitaip tariant, surinkti šios valiutos vienetų galima dalyvaujant specialiame tinkle, kuriame dalinamasi kompiuterio ištekliais ir skaičiuojami sudėtingi matematiniai uždaviniai.

Atsiskaityti bitkoinais galima už visas įprastas prekes ar paslaugas, jei tik pardavėjas sutinka priimti šią valiutą. Pervedimai įvykdomi labai greitai bei mokesčiai atsiskaitant šia valiuta yra labai nedideli arba jų iš viso nėra. Iš viso į apyvartą yra išleista 21 mln. bitkoinų, o visi jie surinkti ar „uždirbti“ bus iki 2030 metų. Atsiskaitymas jais priimamas tūkstančiuose vietų pasaulyje.

Norint įsigyti bitkoiną, nebūtina pirkti bent vieno valiutos vieneto. Galima įsigyti šimtąją ar dešimtąją dalį vieno bitkoino.

Plačiau: bitcoin.org[1]Šaltinis: Verslo žinios

Plačiau

Iliustracijos

Bitkoinas Bitkoinas

Gauk nemokamą RINKŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: