Obligacijų fondas

Tai fondas, kuris investuoja į skolos vertybinius popierius. Šie fondai prekiauja įmonių, būsto kreditavimo institucijų ir valstybės skolomis.

Kaip uždirbama investuojant į obligacijų fondus?

Privatus asmuo, investuojantis pinigus į obligacijų fondą, gali uždirbti dviem būdais:

1. iš palūkanų, kurias obligacijų savininkams pažadėjo valstybė, įmonė ar būsto kreditavimo institucija. Palūkanos fiksuojamos iš anksto – perkant obligacijas.

2. iš kainų svyravimo. Obligacijos kaina kasdien krenta arba kyla. Obligacijos kaina priklauso nuo obligacijos patrauklumo pagal siūlomą atkarpos palūkanų normą, obligacijos išleidėjo ir bendro palūkanų lygio rinkoje. Beje, reikėtų žinoti, kad obligacijų kaina ir palūkanos juda priešingomis kryptimis – kainai augant, palūkanos mažėja.

Nors ir neįmanoma atspėti, kokį pelną investuodami į skolos vertybinius popierius uždirbs obligacijų fondai, paprastai šie fondai yra ganėtinai patikima investicija. Vienintelė rizika, tenkanti privačiam investuotojui, yra ta, kad ekonominio pakilimo metu jis galbūt būtų uždirbęs daugiau pelno akcijų rinkoje. Tad saugesnį investavimo būdą negu investicijos į obligacijų fondus vargu ar galima sugalvoti.

Kaip fondai investuoja?

Fondai, kuriuos dažniausiai valdo bankai, draudimo kompanijos ir finansų maklerių įmonės, turi tam tikras investavimo kryptis. Fondai paskirsto lėšas, kad išskaidytų riziką.

Viena pagrindinių taisyklių yra ta, kad fondas į vieną įmonę gali investuoti ne daugiau negu tam tikrą procentą lėšų. Fondo investavimo strategija yra aprašyta jo prospekte, su kuriuo gali susipažinti bet kuris investuotojas.[1]Šaltinis: Investuotojo ABC

Terminas “Obligacijų fondas” apibūdintas šiame "Verslo žinių" išleistame iliustruotame žinyne.

Plačiau


Investuotojo ABC

Terminas “Obligacijų fondas” apibūdintas šiame "Verslo žinių" išleistame iliustruotame žinyne.

Gauk nemokamą RINKŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: