Premijinės obligacijos

Tai labai specifinės obligacijos. Kitaip negu kitos, jos yra orientuotos į smulkiuosius investuotojus. Premijinė obligacija yra obligacijos ir loterijos bilieto sintezė.

Tokios obligacijos savininkui, išlaikiusiam obligaciją iki jos išpirkimo dienos, yra sumokama nominali obligacijos vertė. Premijinėms obligacijoms nėra nustatoma fiksuota palūkanų norma. Priklausomai nuo paskolos, su kuria susieta minėta obligacija, investuotojas gauna tam tikrą garantuoto pelno procentą. Bet visada yra teorinė milžiniško pelno galimybė.

Laimėtojai nustatomi traukiant burtus du kartus per metus. Prieš nugalėtojų nustatymą smarkiai išauga premijinių obligacijų kainos antrinėje rinkoje.

Kaip nustatoma premijinių obligacijų kaina?

Kai Vyriausybė išleidžia premijines obligacijas, yra nustatoma pradinė šių obligacijų kaina, kurią moka pirmieji obligacijas perkantys klientai. Kai tokių obligacijų pelningumas yra mažas, žema būna ir obligacijų kaina. Leidžiamų naujų obligacijų pelningumas nustatomas atsižvelgiant į bendrą rinkos padėtį.

Premijinės obligacijos turi užsakymo numerius ir serijos numerius. Jeigu laimingas yra tik serijos numeris – obligacijos pelnas būna nedidelis. Tačiau kai laimėjusiųjų sąraše yra ir turimos obligacijos serijos, ir užsakymo numeris – galima tikėtis nemažo pelno.[1]Šaltinis: Investuotojo ABC

Terminas “Premijinės obligacijos” apibūdintas šiame "Verslo žinių" išleistame iliustruotame žinyne.

Plačiau


Investuotojo ABC

Terminas “Premijinės obligacijos” apibūdintas šiame "Verslo žinių" išleistame iliustruotame žinyne.

Gauk nemokamą RINKŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: