Lyginamasis indeksas

Statistinis rodiklis, kuris susideda iš vieno arba kelių visuotinai pripažintų ir plačiai naudojamų nepriklausomų asmenų sudarytų finansinių priemonių indeksų, atspindinčių tam tikrų rinkų ar jų dalių pokyčius. Lyginamasis indeksas apibrėžiamas kaip pasirinktas rodiklis, su kurio kintančia reikšme lyginama fondo investicijų portfelio investicijų grąža. Tinkamai parinktas lyginamasis indeksas padeda teisingai įvertinti fondų rezultatus ir valdymo efektyvumą, nes jis atspindi fondo investavimo strategiją.
Lyginamasis indeksas – atskaitos taškas, kuris turi būti nurodomas kiekvieno investicinio fondo prospekte. Jis reikalingas tam, kad galima būtų palyginti, kaip sėkmingai konkretus fondas investuoja.[1]Šaltinis: Danske bankas

Terminą apibūdino Danske Bank savo žodyne internete.

Plačiau

Pavyzdys

Jei Lietuvos akcijų rinkos fondas A gauna 15 % metinę grąžą – tai gerai ar blogai? Jeigu Lietuvos akcijų rinka bendrai augo 50 % per tam tikrus metus, tada galima laikyti, kad fondas investuoja prastai. Tačiau, jeigu ši rinka augo tik 3 % per metus, tada fondo rezultatai – puikūs. Lyginamasis indeksas dažniausiai būna konkrečios rinkos, kurioje investuoja fondas, indeksas. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad tarpusavyje lyginti galima tik tuos fondus, kurie naudoja tą patį indeksą.


Danske bankas

Terminą apibūdino Danske Bank savo žodyne internete.

Gauk nemokamą RINKŲ savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: